Hızlı kilo almak için 30 kolay yöntem

Kilo almak için yöntemler

Kilo almak için neler yapılmalı? Bazı insanlar için kilo almak oldukça zordur ve değişik zamanlarda denemelerde bulundukları halde bir türlü kilo alamazlar. Zayıflıktan şikayet eden ve kilo almak istiyorum diyenler için işe yarayan 'hızlı kilo alma yöntemleri'ni sizlerle paylaşıyoruz.

"Hızlı kilo almak için 30 kolay yöntem" başlıklı yazımızda ayrıntılara geçmeden önce, ilk olarak işin mantık kısmını anlamamız gerekiyor. Kilo almak için, gün içinde harcanan kalori miktarından daha fazla kalori alınması gerekiyor. Kısaca; harcanandan daha az veya aynı miktarda kalori alındığı takdirde kilo almanın imkanı yoktur.

Günlük beslenme alışkanlığınızı ve yaşam tarzınızı değiştirip, günde 1000 kalori kazanç sağlayabilirseniz haftada 1 kilo alırsınız. Yani 1 günde normalden 750 kalori fazla alıp ve 250 kalori az yaktığınızı düşünürsek, her gün için 1000 kalori artıdasınız demektir (günlük aynı kaloriyi harcayıp, 1000 kalori fazladan da alabilirsiniz) ve bir hafta boyunca bunu sürdürdüğünüz zaman yaklaşık 1 kilo alırsınız. Yani bir hafta boyunca fazladan aldığınız toplam 7000 kalori size 1 kilo olarak yansıyacaktır.

Bu bilgi ışığında kendinize mesela "Günde fazladan 500 kalori almalıyım" gibi bir hedef koyabilirsiniz. Bu şekilde haftada yarım kilo alabilirsiniz. Elbette bu metabolizma hızına, cinsiyete, yaşa ve kiloya göre bir miktar değişiklik gösterecektir. Eğer spor da yapacaksanız, sporda harcadığınız kalori miktarını da hesaba katmayı unutmayın.

Diğer ayrıntılara değinmeden önce, kilo almanıza engel bir sağlık sorununuz olup olmadığını anlamak için bir doktora görünmeniz gerekebilir. Her şeyi denedim ama bir türlü kilo alamıyorum, ne yapmalıyım diyenler için öncelikle aşağıdaki nedenlere göz atmalarını öneririm.

Çok zayıf olmanın ve kilo almakta zorlanmanın bazı nedenleri;

Varsa bu tür hastalıklar saptanmalı ve doktor kontrolünde tedavisi yapılmalıdır.

Ayrıca fazla zayıf olan kişilerin zayıf bir bağışıklık sistemi vardır ve daha kırılgan kemiklere sahiplerdir. Ve de doğurganlık sorunları, saç dökülmesi, anemi ve anemiye bağlı olarak yorgunluk, baş dönmesi gibi sağlık problemleri yaşayabilirler.

Bu ön bilgileri edindikten sonra kilo almak için ne yapılır? sorusuna geçebiliriz. Ayrıca spor yapmalı mı? Kalori alırken hangi besinlere ağırlık vermek gerekir ve kilo almanın püf noktaları nelerdir?

Bir test yaparak başlayalım. Gerçekten zayıf mısınız? Kilo almaya ihtiyacınız var mı? Bunu öğrenmek için bu sayfaya gidebilir ve ideal kilo hesabı yapabilirsiniz.

Hızlı kilo almak için bile zaman gerekir. Sabırlı olmalısınız ve istikrarlı bir şekilde kilo almayı sürdürmelisiniz. Bazı araştırma sonuçlarına göre sağlıklı bir insanın kilo alma hızı haftada en fazla 600 gram olmalıdır. Çabucak umutsuzluğa kapılmayın ve kararlı olun. Kilo almayı zamana yayarsanız hem daha kalıcı hem de daha sağlıklı kilo alırsınız.

Kolay ve sağlıklı kilo alma yöntemleri;

Boykilo.org

Yorumlar: Hızlı kilo almak için kolay yöntemler

emre :
3 kilo aldım ama daha fazla kilo alamıyorum. 5 kilo daha alsam yeter, kilo almak için ne yemeliyim?

Enes mck :
bir haftada 1,5 kilo aldım. kilo almak istiyorsanız akşam yemeğinden önce çay ya da kahve ile çikolata atıştırın fazla değil, bundan sonra akşam yemeğini yiyebilirseniz kilo alırsınız. bunu hergün tekrarlarsanız bir ay icinde 6 veya 7 kilo alabilirsiniz ama günlük spor da şart, günde 1 saat yürüyün.

Ezel adana :
Ben ezel 20 yasındayım ve 40 kıloyum. kılo almak ıstıyorum ama beceremıyorum. ne yaparsam yapım alamıyorum. acaba gun ıcınde cok su tukettıgım ıcın mı yardım.


1 : 1

Yorum Ekle